KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11796096
*
nr 1179 6096
Akvarell
Oidentifierad konstnär, S: t Nicolai kyrkoruin, Visby, 1800-tal, motivet: 25x19
Utrop:
800 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2018
kl 19:38:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 08:41:25
1
Vinnande bud
22/4 14:24:19
2
600 kr
22/4 14:24:19
1
700 kr (Budbetjänt)
22/4 14:24:51
2
800 kr
22/4 14:24:51
1
900 kr (Budbetjänt)
23/4 11:04:49
3
1.200 kr
23/4 11:04:49
1
1.300 kr (Budbetjänt)
23/4 11:07:06
3
2.000 kr
23/4 11:07:06
1
(budbetjänt)
23/4 19:11:25
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg visby
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
nr 1179 6096
Akvarell
Oidentifierad konstnär, S: t Nicolai kyrkoruin, Visby, 1800-tal, motivet: 25x19
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/4 08:41:25 | 1 | Vinnande bud |
22/4 14:24:19 | 2 | 600 kr |
22/4 14:24:19 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
22/4 14:24:51 | 2 | 800 kr |
22/4 14:24:51 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
23/4 11:04:49 | 3 | 1.200 kr |
23/4 11:04:49 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
23/4 11:07:06 | 3 | 2.000 kr |
23/4 11:07:06 | 1 | (budbetjänt) |
23/4 19:11:25 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg visby
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45